Z Waszą pomocą, w ramach trzeciej edycji „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, ufundowaliśmy 10 500 przeglądów dentystycznych, dbając o piękne i zdrowe uśmiechy dzieci.

W trakcie trzech edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” mobilne gabinety dentystyczne zawitały do każdego polskiego województwa. W ciągu trzech lat udało się nam zbadać stan uzębienia około 25 000 dzieci!Nie udałoby się to nam, gdyby nie Wasza pomoc.
DZIĘKUJEMY!

Tegoroczna akcja

W tym roku planujemy przeglądy stomatologiczne wśród ok. 9 000 dzieci w wieku 6-12 lat oraz lekcje nt. prawidłowej higieny jamy ustnej wśród 100 000 dzieci! W trakcie trwania akcji* przekazujemy 1% z zakupu dowolnego opakowania i smaku Orbit na przeglądy dentystyczne i lekcje o higienie jamy ustnej dla dzieci w wieku 5-13 lat.
*Akcja trwa od 1 września do 31 października 2015 r.
Mapa województw 2015

W poprzednich edycjach przeprowadziliśmy przeglądy dentystyczne w województwach:

2013 2014
warmińsko-mazurskie mazowieckie
lubelskie łódzkie
podkarpackie podlaskie
świętokrzyskie zachodniopomorskie
opolskie pomorskie
Regulamin akcji

Zobacz podsumowanie
naszego programu:

Podsumowanie programu

Zobacz galerię

Ząb mądrości

Wie wszystko o zdrowiu zębów.
Dowiedz się, jak dbać o prawidłową higienę jamy ustnej u najmłodszych.

W walce z próchnicą najważniejsza jest profilaktyka i dbałość o systematyczną pielęgnację jamy ustnej

W ramach programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” edukujemy rodziców i ich pociechy, kładąc szczególny nacisk na wykształcenie i kultywowanie dobrych wzorów, które – jak wiemy – są kluczem do sukcesu w walce z próchnicą.

Czy wiesz, że:

76%

76% dzieci w wieku 6-12 lat ma próchnicę

1/4

Niemal 1/4 dzieci w wieku 5-6 lat w ogóle nie odwiedza lekarza dentysty

31%

31% dzieci w wieku 5-13 lat ma wypełnienia w zębach stałych

3/4

3/4 dzieci w wieku szkolnym szczotkuje zęby przynajmniej 2 razy dziennie

48%

48% dzieci w wieku 6-12 lat w ogóle nie korzysta z dodatkowych akcesoriów do higieny jamy ustnej

Średnio na 1 dziecko w wieku szkolnym przypadają 3 zęby z próchnicą.

Problem próchnicy dotyczy niemal 99% społeczeń­stwa

i wciąż jest to choroba niemożliwa do skutecznego wyleczenia. Dlatego profilaktyka próchnicy jest tak ważna, zwłaszcza u dzieci, i powinna rozpoczynać się tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Zwiększa to szanse na zdrowy uśmiech przez całe życie.


Stan higieny jamy ustnej wśród dzieci w Polsce jest bardzo zły i jak pokazują statystyki, pogarsza się wraz z wiekiem dzieci. Według ostatnich badań próchnicą dotkniętych jest aż 40% dzieci w wieku do 6 lat oraz aż 80% dzieci w wieku do lat 12. Postanowiliśmy zaangażować się w walkę z tym problemem i uratować dziecięce uśmiechy. Dołącz do nas!Tu znajdziesz nasz raport nt. stanu uzębienia dzieci (6-12 lat) w Polsce (na podstawie badania w ramach ogólnopolskiego programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” przeprowadzonego w latach 2013-2015):

Raport nt. stanu uzębienia dzieci
(6-12 lat) w Polsce

Dowiedz się więcej o poprzed­nich edycjach

Od 2013 roku prowadzimy akcję Chroń Dziecięce Uśmiechy. Zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje i co razem osiągnęliśmy w trosce o zdrowy uśmiech dzieci.